Klubi i njohur europian konfirmon prezencën e koronavirusit - Bota Sot
Klubi i njohur europian konfirmon prezencën e koronavirusit

Futboll

Klubi i njohur europian konfirmon prezencën e koronavirusit

Më: 5 gusht 2020 Në ora: 20:15
Klubi i njohur europian konfirmon prezencën e koronavirusit

Ajaks ka konfirmuar se një pjesë e lojtarëve dhe stafit e kanë kaluar Covid-19, ndërsa “De Telegraf” raportoi se në klubin holandez ka pasur 13 raste të reja.

Sipas gazetës 13 nga 90 teste kanë rezultuar pozitivë në rradhët e kampionëve të Holandës.

Zyrtari i Ajaksit, Mihel Brinkshuis konfirmoi për “De Telegraf” se për momentin të gjithë të prekurit janë asimpotamikë.

E pranon se disa lojtarë dhe pjesëtarë stafi e kanë kaluar virusin. Të infektuarit janë të karantinuar në shtëpitë e tyre.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat