Liga e Evropës: Interi dhe Getafe për një vend në çerekfinale - Bota Sot
Liga e Evropës: Interi dhe Getafe për një vend në çerekfinale

Futboll

Liga e Evropës: Interi dhe Getafe për një vend në çerekfinale

Më: 5 gusht 2020 Në ora: 20:45
Interi

Interi do të përballet me Getafen për një vend në çerekfinale të Ligës së Evropës, në një takim të rundit të 16 më të mirëve që nis në orën 21:00.

Ndeshja do të luhet në stadiumin Veltins Arena në Gelsenkirchen pa praninë e shikuesve, për shkak të pandemisë koronavirus.

Skuadra e Antonio Contes vjen në formë të mirë, pasi e përfundoi sezonin në vendit e dytë në Serie A me një fitore 2:0 ndaj Atalantas në fundjavë.

Trajneri italian do të luajë me Romelu Lukakun dhe Lautaro Martinezin në sulm, ndërkohë që Christian Eriksen është lënë në stol.

Formacionet zyrtare:

Inter:

Image

Getafe:

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat