Copenhagen kualifikohet në çerekfinale të Europa League

Futboll

Copenhagen kualifikohet në çerekfinale të Europa League

Nga: K.Goca Më: 5 gusht 2020 Në ora: 20:49
Copenhagen kualifikohet në çerekfinalen e Europa League

Skuadra daneze Copenhagen shënon fitore të thellë me rezultat 3:0 ndaj Basaksehir nga Turqia, në takimin e kthimit të tetës së finales së Europa League në futboll. 

Copenhagen kualifikohet në çerekfinale.

Basaksehir e kishte fituar takimin e parë në dimër me rezultat 1:0 por nuk i kreu punë, pasi që humbja në Copenhagen e eliminoi me rezultat të përgjithshëm 3:1. 

Golat i shënuan Wind (4' e 52'-nga penalltia) dhe Falk (62').

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat