Sevilla 2-0 Roma, notat e lojtarëve: Reguilon me notën më të lartë, dëshpëron mbrojtja e Romës - Bota Sot
Sevilla 2-0 Roma, notat e lojtarëve: Reguilon me notën më të lartë, dëshpëron mbrojtja e Romës

Futboll

Sevilla 2-0 Roma, notat e lojtarëve: Reguilon me notën më të lartë, dëshpëron mbrojtja e Romës

Më: 6 gusht 2020 Në ora: 21:30
Skuadra spanjolle ka triumfuar me rezultat të pastër 2-0, në një ndeshje të dominuar nga fillimi i takimit deri në fundin e saj.

Sevilla ka marrë një fitore të artë përballë Romës për të siguruar çerekfinalen e Ligës së Evropës.

Skuadra spanjolle ka triumfuar me rezultat të pastër 2-0, në një ndeshje të dominuar nga fillimi i takimit deri në fundin e saj.

Sergio Reguilon dhe En-Nesyri ishin autorët e golave për klubin spanjoll përballë skuadrës së Paulo Fonsecas.

Ever Banega dhe Sergio Reguilon ishin dy futbollistët me notat më të larta në radhët e Sevillës.

E paraqitje të mirë patën edhe qendërmbrojtësi Kounde, sulmuesi Lucas Ocampos si dhe autori i golit të dytë En-Nesyri.

Në anën tjetër nota më e ulët te Roma shkoi për mbrojtësin serb Aleksander Kolarov. 

Image
Image

 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat