Roma, revolucion - Bota Sot
Roma, revolucion

Futboll

Roma, revolucion

Më: 7 gusht 2020 Në ora: 16:37
Roma, revolucion

Koha për rinovimin te Roma: shitja paraprake e nënshkruar dje, me ardhjen e Grupit Friedkin në krye të kompanisë, do të çojë në një ndryshim të pashmangshëm në menaxhim dhe në zyrat e klubit verdhekuq.

Revolucion që, megjithatë, nuk do të prekë plotësisht drejtuesit kryeqytetas, siç vërtetohet nga shembulli i CEO Fienga, i destinuar të qëndrojë.

Duke thënë që javën e ardhshme do të jetë ajo në të cilën do të zhvillohet qasja e parë midis pronarëve të rinj (të ardhshëm) dhe sektorit teknik të kompanisë, e cila do të shërbejë për të hedhur themelet për të ardhmen, në këtë moment edhe pozicioni i Morgan De nuk duket në diskutim.

Megjithë thashethemet që qarkulluan në këtë drejtim, ish-portieri është i destinuar gjithashtu për konfirmim në radhët e Romës. Aq sa shumë, në këto ditë, ai po punon për të forcuar ekipet e të rinjve, me dy futbollistë me perspektivë: Jan Oliveras, një talent sulmi i lindur në 2004 dhe i ardhur nga Barcelona, ​​që Rangnick e dëshironte të sillte në Milano, dhe Patrik Ngingi, datëlindja e vitit 2003 dhe i marrë nga Cornellà.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat