Ja pse e zgjodhi Napolin

Futboll

Ja pse e zgjodhi Napolin

Më: 7 gusht 2020 Në ora: 17:49
Ja pse e zgjodhi Napolin

Blerja më e shtrenjtë e historisë së Napolit, Victor Osimhen, mezi pret të zbarkojë në Itali dhe nisë aventurën me ekipin e Gattusos, teksa De Laurentiis do të paguajë 50 mln euro tani dhe bonsue që prekin shfirën deri në 80 mln euro.

Në intervistën e dhënë për mikrofonat e “Sport1”,  sulmuesi afrikan që do të zërë vendin e Milikut në qendër të tridentit vitin e ardhshëm, foli për idetë dhe planet për këtë aventurë të re futbolli:

“Shpresoj të bëj një hap përpara me përvojën time në Napoli. Kjo është një mundësi për tu bërë pjesë e historisë së një klubi të lavdishëm si Napoli, në të cilin kanë luajtur lojtarë të shkëlqyeshëm si Maradona, Cavani, Higuain”.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat