Inter-Leverkusen, Chelsea shpreson te një favor nga Conte - Bota Sot
Inter-Leverkusen, Chelsea shpreson te një favor nga Conte

Futboll

Inter-Leverkusen, Chelsea shpreson te një favor nga Conte

Më: 8 gusht 2020 Në ora: 09:14
Conte

Në Angli po flitet për sfidën mes Inter-it dhe Leverkusen-it.

Talksport ka shpjeguar se Chelsea do ta shikojë me shumë vëmendje ndeshjen mes gjermanëve dhe zikaltërve. Dhe Blutë shpresojnë në një or nga ish-trajneri Conte.

Në radhët e Leverkusen luan Kai Havertz, objektiv në merkato i londinezëve. Por gjermanët kanë bërë të ditur se nuk do të ulen në tavolinë për të nëgociuar pa mbaruar aventura e skuadrës në Europa League.

“Chelsea duhet të presë akoma për të provuar ta marrë lojtarin nëse Bayer do të arrijë deri në finalen e Europa league”, lexohet në Talksport.

“Megjithatë, Conte, i cili ka fituar një Premier League me Blutë dhe një Kupë të Anglisë, duket se do të luajë një rol të rëndësishëm në të ardhmen e Havertz”.

“Nëse Inter-i do të eliminojë Leverkusen-in nga Europa League në ndeshjen e 10 gushtit, atëherë negociatat për transferimin e Havertz në Stamford Bridge do të përshpejtoheshin”.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat