Vjen edhe reagimi i Ronaldos pas eliminimit nga Liga e Kampionëve, portugezi flet edhe për të ardhmen - Bota Sot
Vjen edhe reagimi i Ronaldos pas eliminimit nga Liga e Kampionëve, portugezi flet edhe për të ardhmen

Futboll

Vjen edhe reagimi i Ronaldos pas eliminimit nga Liga e Kampionëve, portugezi flet edhe për të ardhmen

Më: 8 gusht 2020 Në ora: 19:39
Cristiano Ronaldo

Cristiano Ronaldo shkroi një mesazh në Instagram pasi Juventusi u eliminua nga Lyoni në Ligën e Kampionëve, ndërsa foli për eliminimin dhe të ardhmen, një gjë të tillë nuk e bëri edhe për shkarkimin e trajnerit Maurizio Sarri.

Portugezi shënoi dy golat në fitoren 2-1 ndaj Lyonit mbrëmë, por kjo nuk ishte e mjaftueshme për të rrëzuar humbjen e parë 1-0 dhe Juve u eliminua shkaku i golit të mysafirit në raundin e 1/8-tës.

Pas këtij rezultati të tmerrshëm, klubi pushoi nga detyra trajnerin Sarri, ndërsa tashmë ka reaguar edhe lojtarin kryesor i ekipit, Ronaldo.

“Sezoni 2019/20 ka mbaruar për ne, shumë më vonë se zakonisht por akoma më shpejt sesa pritëm. Tani është koha për reflektim, është koha për të analizuar ulje-ngritjet sepse të menduarit kritik është mënyra e vetme për tu përmirësua”.

“Një klub i madh si Juventusi duhet të mendojë gjithmonë si më të mirët në botë, të punojë si më i miri në botë, në mënyrë që të mund ta quajmë veten një nga klubet më të mira dhe më të mëdha në botë”.

“Fitimi i Serisë A edhe një herë në një vit kaq të vështirë është diçka për të cilën jemi krenarë. Personalisht, shënimi i 37 golave ​​për Juventusin dhe 11 për Kombëtaren Portugeze është diçka që më bën të përballoj të ardhmen me ambicie dhe dëshirë të përtërirë të vazhdoj të bëjmë më mirë dhe më mirë çdo vit. Por tifozët kërkojnë më shumë nga ne. Ata presin më shumë nga ne. Dhe ne duhet të dorëzojmë, duhet të përmbushim pritjet më të larta”.

“Ky pushim i shkurtër mund të na lejojë të gjithëve të marrim vendime më të mira për të ardhmen dhe të kthehemi më të fortë dhe më të përkushtuar se kurrë. Shihemi së shpejti!”, shkroi Ronaldo në profilin e tij në Instagram.

Ashtu si disa lojtarë tjerë, përfshirë Miralem Pjanic, Leonardo Bonucci, Paulo Dybala dhe Juan Cuadrado, mesazhet në mediat sociale nuk përmendën Sarrin apo shkarkimin e tij.

Kishte disa raporte në Itali që Ronaldo kishte kërcënuar të largohej nga Juventusi nëse Sarri do të kishte mbetur në rolin e tij.

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

The 2019/20 season is over for us, much later than usual but yet sooner than we expected. Now it’s time for reflection, time to analyse the ups and downs because critical thinking is the only way to improve. A huge club such as Juventus must always think like the best in the world, work like the best in the world, so that we can call ourselves one of the best and biggest clubs in the world. Winning the Serie A once again in such a difficult year is something that we are very proud of. Personally, scoring 37 goals for Juventus and 11 for the Portuguese National Team is something that makes me face the future with renewed ambition and desire to keep doing better and better each year. But the fans demand more from us. They expect more from us. And we have to deliver, we must live up to the highest expectations. May this short vacation break allow us all to make the best decisions for the future and come back stronger and more committed than ever. . See you soon! 💪🏼👊🏼

A post shared by Cristiano Ronaldo (@cristiano) on

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat