Buffon ngacmon Pirlo, “tallet” me teknikun e ri: Si duhet të të thërras?!

Futboll

Buffon ngacmon Pirlo, “tallet” me teknikun e ri: Si duhet të të thërras?!

Më: 8 gusht 2020 Në ora: 22:16
Andrea Pirlo dhe Gianluigi Buffon

Gianluigi Buffon ka reaguar pas zyrtarizimit të Andre Pirlos në stolin e Juventusit. Ish-shoku i tij i skuadrës te Juventusi dhe tek Italia mori vendin e teknikut Maurizio Sarri dhe portieri legjendar ka komentuar në rrjetet sociale.

“Tani duhet të të them mister!?!?! Paç shumë fat në sfidën tënde të re, trajner Pirlo”, – shkruan shkurtimisht Buffon duke ndarë një foto për ndjekësit e tij me mikun e tij Pirlo.

Interesant është fakti që Buffon është më i madh se Pirlo, pasi “Gardiani i portës” është 42 vjeç, ndërsa tekniku i ri i Juventusit është 41 vjeç.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat