Roma është e interesuar për ish-trajnerin e Totenhemit - Bota Sot
Roma është e interesuar për ish-trajnerin e Totenhemit

Futboll

Roma është e interesuar për ish-trajnerin e Totenhemit

Më: 9 gusht 2020 Në ora: 16:12
Roma është e interesuar për ish-trajnerin e Totenhemit

U përfol se mund të ishte trajneri i ri i Juventusit, por tashmë Mauricio Poçetino mund të marrë drejtimin e Romës. Tekniku është pa një klub që prej largimit nga Totenhem, dhe së fundmi ka shprehur dëshirën për të dëgjuar ofertat nga Anglia, Spanja dhe Italia.

Poçetino u përfol edhe për të marrë drejtimin e Interit pasi Konte u inatos me drejtuesit zikaltër.

Por sipas gazetës spanjolle “AS” Poçetino mund të zëvendësojë Paolo Fonsekën si trajner i Romës.

Roma është e interesuar për ish-trajnerin e Totenhemit për të filluar një epokë të re nën drejtimin e Dan Fredklin.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat