Portland Timbers, fitues të turneut të MLS - Bota Sot
Portland Timbers, fitues të turneut të MLS

Futboll

Portland Timbers, fitues të turneut të MLS

Më: 12 gusht 2020 Në ora: 09:15
Portland Timbers

Portland Timbers fitoi turneun e MLS pas një fitore 2-1 ndaj Orlando City në finale të martën.

Larrys Mabiala i dha epërsinë fillimisht Portlandit, para se Mauricio Pereyra të baraspeshonte gjithçka.

Dario Zuparic shënoi golin që doli të ishte vendimtar në minutën e 66′/

Ky ishte trofeu i parë për Timbers që nga viti 2015 dhe siguruan një vend në Ligën e Kampionëve në Concacaf.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat