Barcelona e konfirmon: Një lojtar i infektuar - Bota Sot
Barcelona e konfirmon: Një lojtar i infektuar

Futboll

Barcelona e konfirmon: Një lojtar i infektuar

Më: 12 gusht 2020 Në ora: 11:56
Barcelona e konfirmon: Një lojtar i infektuar

Barcelona ka bërë të ditur se nga testet e fundit të bëra për Covid-19, një lojtar ka rezultuar pozitiv. Megjithatë, ai nuk është në mesin e skuadrës që është zgjedhur për të luajtur në Ligën e Kampionëve.

Emri i lojtarit të infektuar nuk është zbuluar nga Barcelona, megjithatë dihet se ai është njëri nga nëntë lojtarët që pritej t’i nisnin stërvitjet parasezonal të mërkurën.

Kjo do të thotë që lojtari i infektuar të jetë njëri nga Pedri, Trincão, Matheus Fernandes, Todibo, Wagué, Aleñá, Rafinha, Miranda dhe Oriol Busquets.

“Lojtari nuk ka simptoma, është në gjendje të mirë shëndetësore dhe ka qenë duke u izoluar në shtëpi”, thuhet në njoftimin e Barcelonës.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat