Tifozët në protesta - Bota Sot
Tifozët në protesta

Futboll

Tifozët në protesta

Më: 12 gusht 2020 Në ora: 18:34
Tifozët në protesta

Skuadra e Viljarealit ka finalizuar transferimin e Francis Koshçellint dhe Dani Pareho-s nga Valencia.

Që të dy futbollistët firmosën kontratat katërvjeçare.

Francezi Koshçellni erdhi te Viljareali, pasi kaloi dy sezon e gjysmë te Valencia dhe kjo e fundit arkëtoi 8 mln euro, si dëmshpërblim. Ndërkohë Pareho zbarkoi te “nëndetësja e verdhë” si futbollist i lirë.

Kohë më parë, Valencia ishte e detyruar që të shes talentin e saj Ferran Torres, që u transferua drejt Man. Sitit, ndërsa tifozët e Valencias, të pakënaqur nga kjo situate, kanë paralajmëruar protesta para stadiumit “Mestalja.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat