Zbulohet lojtari i prekur nga Covid-19 - Bota Sot
Zbulohet lojtari i prekur nga Covid-19

Futboll

Zbulohet lojtari i prekur nga Covid-19

Më: 12 gusht 2020 Në ora: 18:53
Todibo

Barcelona mori një lajm të keq sot para ndeshjes me Bajern Mynihun në Ligën e Kampioneve ku një lojtar i katalanasve rezultoi pozitiv me koronavirus.

Është zbuluar lojtari i prekur nga Covid-19 në rradhët e Barcelonës.

Ai është Jan Kler Todibo, mbrojtësi i huazuar tek Shalke. Ka qenë vetë futbollsiti që ka njoftuar përmes rrjeteve sociale se është ai lojtari i infektuar nga Covid-19. Todibo ka qenë i dëmtuar dhe nuk ka pasur kontakt me lojtarët e tjerë të Barcelonës. Todibo përmes rrjeteve sociale tregon: Përshendetje të gjithëve.

Doja të ju informoja se kam dalë pozitiv me Covid-19, por jam asimptoamtik dhe jam mirë. Mezi pres të kthehem në stërvitje por për momentin duhet të qëndroj në shtëpi”, thotë Todibo.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat