Emri i madh i sportit në lot për motrën e tij, i vdes nga... - Bota Sot
Emri i madh i sportit në lot për motrën e tij, i vdes nga...

Futboll

Emri i madh i sportit në lot për motrën e tij, i vdes nga...

Më: 13 gusht 2020 Në ora: 18:56
Emri i madh i sportit në lot për motrën e tij!

Raul Machuca, kunati i Diego Armando Maradona, vdiq në moshën 77 vjeç pas njëzet ditësh luftë ndaj koronavirusit.

Kjo u njoftua nga shtypi argjentinas. Bëhet fjalë për bashkëshortin e Ritës, motra e moshuar e ‘Pibe de Oro’.

Gruaja gjithashtu u testua pozitive pas provës së tamponit, por është në gjendje të mirë shëndetësore. Machuca u konsiderua një pacient në rrezik për shkak të moshës dhe hipertensionit.

Maradona, trajneri i Gimnasia La Plata, nuk kishte asnjë kontakt me ta gjatë karantinës dhe iu nënshtrua një tamponi të fundit me anëtarët e tjerë të klubit, duke rezultuar negative – raporton Sportmediaset.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat