RB Leipzig 2-1 Atletico Madrid, notat e lojtarëve - Bota Sot
RB Leipzig 2-1 Atletico Madrid, notat e lojtarëve

Futboll

RB Leipzig 2-1 Atletico Madrid, notat e lojtarëve

Më: 13 gusht 2020 Në ora: 23:33
Gjermanët bënë një lojë fantastike ku në fund me plot meritë e fituan me rezultat 2-1.

RB Leipzig është skuadra e dytë gjysmëfinale e këtij edicioni në Ligën e Kampionëve.

Skuadra gjermane është përkujdesur për befasinë më të madhe, pasi ka eliminuar Atletico Madridin.

Gjermanët bënë një lojë fantastike ku në fund me plot meritë e fituan me rezultat 2-1.

Dani Olmo dhe Tyler Adams realizuan golat për Leipzig, teksa golin e vetëm për Atleticon e shënoi Joao Felix.

Qendërmbrojtësi Dayot Upamecano është shpallur lojtari i ndeshjes me notën më të madhe, ndërsa paraqitje të mirë patën edhe Marcel Sabitzer, Dani Olmo, Tyler Adams dhe Angelino.

Ndërkohë te Atletico nota më e lartë shkoi për Joao Felix, teksa dështimi i ndeshjes ishte portieri Jan Oblak. 

Image
Image

 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat