Top dhjetë futbollistët më të paguar - Bota Sot
Top dhjetë futbollistët më të paguar

Futboll

Top dhjetë futbollistët më të paguar

Më: 14 gusht 2020 Në ora: 09:26
Top dhjetë futbollistët

Lionel Messi ishte futbollisti më i paguar vitin e kaluar, pasi fitoi 11 milionë funte më shumë sesa rivali i tij i vjetër, Cristiano Ronaldo.

Kapiteni argjentinas i Barcelonës e kryesoi listën për futbollistët më të paguar gjatë vitit 2019, sipas France Football, pasi u pagua 120 milionë funte.

Menjëherë pas tij radhitet Cristiano Ronaldo me 109 milionë funte të fituara, ndërsa top pesëshen e kompletojnë Neymar, Gareth Bale dhe Antoine Griezmann.

Top 10 futbollistët më të paguar gjatë vitit 2019:

1. Lionel Messi – 120 milionë funte

2. Cristiano Ronaldo – 109 milionë funte

3. Neymar – 87 milionë funte

4. Gareth Bale – 35.45 milionë funte

5. Antoine Griezmann – 35.25 milionë funte

6. Eden Hazard – 32.06 milionë funte

7. Andres Iniesta – 31.14 milionë funte

8. Raheem Sterling – 30.96 milionë funte

9. Robert Lewandowski – 26.56 milionë funte

10. Kylian Mbappe – 24.73 milionë funte.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat