I bashkohet Milanit

Futboll

I bashkohet Milanit

Më: 14 gusht 2020 Në ora: 16:13
Hammarby

Emil Roback është zyrtarisht lojtar i Milanit. Të tekstin e deklaratës së klubit suedez shkruhet:

“Hammarby ka arritur marrëveshje me Milanin për transferimin e Emil Roback. Sulmuesi i talentuar 17-vjeçar largohet nga klubi dhe ai do të vazhdojë karrierën e tij në një nga klubet më të mëdha në botë.

Vitin e kaluar Emil Roback nënshkroi një kontratë me ekipin e parë Hammarby-t, pas tre vjetësh në akademinë e klubit.

Prej kohësh kishte interes nga klube klube të ndryshme dhe tani është e qartë se sulmuesi do të largohet nga Hammarby për t’u bashkuar me Milanin”.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat