Man City pa Agueron kundër Lyon - Bota Sot
Man City pa Agueron kundër Lyon

Futboll

Man City pa Agueron kundër Lyon

Më: 14 gusht 2020 Në ora: 20:40
Aguero

Manchester City do të jetë pa Sergio Agueron në meçin e çerekfinales së Ligës së Kampionëve kundër Lyon, që luhet ditën e shtunë.

Sulmuesi argjentinas vazhdon të rikuperohet nga lëndimi.

Aguero i ishte nënshtruar një operimi në gju në muajin qershor, pas lëndimit të pësuar në fitoren 5:0 të Manchester Cityt kundër Burnleyt.

“Ai është ende në Barcelonë”, është përgjigjur Guardiola, kur është pyetur nga gazetarët nëse Aguero do të jetë i gatshëm për ndeshjen kundër Lyon.

“Mendoj se ai duhet të vijë këtu dhe të bëjë testin. Ai është ende në Barcelonë duke u rikuperuar”.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat