Malazezët vajtojnë humbjen nga shqiptarët  - Bota Sot
Malazezët vajtojnë humbjen nga shqiptarët 

Futboll

Malazezët vajtojnë humbjen nga shqiptarët 

Nga: Kemajl Goca Më: 15 gusht 2020 Në ora: 14:01
Malazezët vajtojnë humbjen nga shqiptarët 

Deçiq nga Tuzi befason të gjithë në hapje të edicionit të ri, duke e mundur me rezultat 2:0 kampionin Buduçnosti nga Podgorica. Skuadra shqiptare është rikthyer në elitë, me angazhim e lojë ka befasuar të gjithë. 

Gazeta malazeze “Pobjeda” vajton humbjen e Buduçnostit. “Favoriti absolut, nëse kjo mund të thuhet për dikë në ligën tonë, jo vetëm që nuk e justifikoi atë rol, por ata zhgënjyen plotësisht në premierën e sezonit të 15-të të Telekomit 1. CFL.

Skuadra nga Podgorica e filloi pa sukses mbrojtjen e titullit në skenën vendore.
Në Zlatica, ishte sikur ishin ndërruar rolet - kush nuk e di, dikush do të pyeste veten se kush është kampion dhe kush hyri nga Liga e Dytë?”, ka shkruar mes të tjera “Pobjeda”.

“Tuzjanët festuan me fitoren 2:0 dhe mund të ishte më bindëse përfundimi. Dragojeviq shpëtoi golin e tretë pas gjuajtjes së Dreshajt, dhe gjuajtja e Peshukiq nga një goditje e lirë përfundoi sipër traversës.

Sidoqoftë, portieri i Podgoricës nuk mund të bënte asgjë në minutën e 33’ dhe të 70’ kur u mposht nga Ilir Camaj dhe Kristijan Vulaj”, vajton gazeta malazeze.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat