Van de Beek kishte marrëveshje me Real Madridin

Futboll

Van de Beek kishte marrëveshje me Real Madridin

Më: 3 shtator 2020 Në ora: 12:33
Van de Beek kishte marrëveshje me Real Madridin

Kishte pasur raporte të përhapura në lajmet e transferimeve të Real Madridit këtë vit që Donny van de Beek kishte një marrëveshje për t’u bashkuar me Los Blancos dhe do të përfundonte një marrëveshje këtë verë.

Sidoqoftë, shpërthimi i Covid-19 ndryshoi fytyrën e tregut të transferimeve me pasojat financiare që goditën Real Madridin, pasi klubi nuk ka gjasa të bëjë investime të mëdha këtë verë.

Van de Beek më pas është bashkuar me Manchester Unitedin, por agjenti i tij Sjaak Swart ka folur për marrëveshjen me Real Madridin.

“Kishte shumë klube të interesuara për Van de Beek. Ishte Real Madridi, Barça, Juve, Arsenal…”.

“Në mars gjithçka ishte gati që ai të shkonte në Real Madrid, por me pandeminë gjithçka u shty. Klubet nuk kanë të ardhura. E gjithë skena ndryshoi”, ka thënë Swart për Marca.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat