Një talent shqiptar shkon te Verona

Futboll

Një talent shqiptar shkon te Verona

Më: 3 shtator 2020 Në ora: 14:21
Një talent shqiptar shkon te Verona

Talenti shqiptar, Endri Çelaj, pritet të këtë një të ardhme të shkëlqyer në futbollin Europian por dhe me fanellën e përfaqësues shqiptare.

16-vjeçari ka bërë një hap të rëndësishëm në karrierën e tij, duke u transferuar te klubi i Veronës. “Shkes” për këtë kalim të Çelat te italianët, është bërë ish-drejtori sportiv i Partizanit dhe Kukësit, Dritan Dervishi, i cili ka funksionin e skautit te klubi i Serisë A.

Shqiptari mund të jetë një goditje “alla Rrahmani” për veronezët, teksa shpresohet shumë te talenti që 16-vjeçari ka në këmbët e tij.

Çelaj vjen nga radhët e francezëve të PSG-së, ndërkohë që ka qenë pjesë edhe e Kombëtares U-15 të Shqipërisë. Fillimet e tij futbollisti i ka pasur te Internacional Tirana, për të vijuar më pas karrierën te PSG, ku takoi nga afër edhe idhullin e tij, Kilian Mbape.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat