Orari i xhiros së dytë: Kryendeshja në Suharekë, Gjilani për këndellje në “Zahir Pajaziti”

Futboll

Orari i xhiros së dytë: Kryendeshja në Suharekë, Gjilani për këndellje në “Zahir Pajaziti”

Më: 21 shtator 2020 Në ora: 12:48
Foto Ilustrim

Java e dytë e kampionatit elitar në futbollin kosovar do të vazhdojë gjatë kësaj mesjave.

Krye-ndeshja do të zhvillohet në Suharekë, aty ku Ballkani do të jetë nikoqir i Feronikelit.

Dy skuadrat kanë arritur fitore në xhiron e parë, madje katër ishin numri i golave që shënuan në duelet e tyre që kishin përball Besës e Gjilanit.

Duel tjetër interesant pritet të jetë edhe ai në mes të Llapit dhe Gjilanit. Për llapjanët ky do të jetë dueli i parë zyrtar në këtë edicion, kurse Gjilani pritet të kërkon këndellje pas zhgënjimit në ndeshjen e parë.

Kurse, në Obiliq, Arbëria pas fitores kundër 89-shit, do të kërkojë befasinë e dytë, pasi përballet me Prishtinën.

Kampioni aktual, Drita, as në këtë xhiro nuk do të luajë në Superligë. E gjitha kjo pasi të enjten do të zhvilloj përballjen e Ligës së Evropës në udhëtim te Legia e Warshaws.

E martë

Drenica – Besa, ora 16:00

Arbëria – Prishtina, ora 16:00

E mërkurë

Llapi – Gjilani, ora 16:00

Ballkani – Feronikeli, ora 16:00

Drita – Trepça 89, zhvillohet më vonë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat