Suarez dhe Barcelona gjejnë marrëveshjen – lojtari largohet si transferim i lirë drejt Atleticos

Futboll

Suarez dhe Barcelona gjejnë marrëveshjen – lojtari largohet si transferim i lirë drejt Atleticos

Më: 21 shtator 2020 Në ora: 15:14
Suarez

Aletico Madrid ka rrugën e hapur për të nënshkruar me Luis Suarez.

Barcelona nuk do të jetë pengesë për Luis Suarez që ky i fundit të transferohet te skuadra e Atletico Madrid.

‘Sport’ raporton se Suarez dhe Barca kanë arritur marrëveshjes të dyanshme për shkëputjen e kontratës.

Kësisoj, Suarez dotë kalojë te ‘Rojiblancos’ si një transferim i lirë.

Lojtari në anën tjetër është pajtuar që të heq dorë nga një pjesë e pagës së tij dhe është gati t’i bashkohet tempullit ‘Wanda Metropolitano’.

Zyrtarizimi për këtë transferim thuhet të jetë vetëm çështje kohe. 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat