Gjithçka e kryer, Morata lojtari më i ri i Juventusit

Futboll

Gjithçka e kryer, Morata lojtari më i ri i Juventusit

Më: 21 shtator 2020 Në ora: 18:15
Alvaro Morata

Alvaro Morata pritet të udhëtojë në Torino nesër për të kryer testet mjekësore tek Juventus.

Juventus dhe Atletico Madrid janë pajtuar për huazim me opsionin blerje në fund të sezonit për 54 milionë euro.

Juve do të paguajë 10 milion euro për huazimin sezonal.

Morata lejohet të largohet nga Atletico Madrid – sepse klubi spanjoll ka rënë dakord për transferimin e Luis Suarez.

Alvaro Morata kaloi dy sezone në Juve nga 2014-16, para se Real Madrid të aktivizonte opsionin e tyre të blerjes.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat