“Bomba” e ditës: Blendi Baftiu do të qëndroj te Ballkani?

Futboll

“Bomba” e ditës: Blendi Baftiu do të qëndroj te Ballkani?

Më: 21 shtator 2020 Në ora: 18:19
Blendi Baftiu dhe Ismet Munishi

Futbollisti i Ballkanit, Blendi Baftiu zgjoj interesimin e shumë skuadrave evropiane, sidomos atyre nga Turqia.

U përfol që pati oferta edhe nga Galatasary, por nuk ndodhi asgjë.

Baftiu duket se do të qëndroj edhe një sezon tek klubi nga Suhareka. Trajneri i Ballkanit, Ismet Munishi ka publikuar një fotografi me Baftiun ku ka shkruar “Loadin… FC Ballkani”, duke paralajmëruar në një mënyrë se ai do të qëndroj në Suharekë edhe për një sezon.

Blendi Baftiu sezonin e kaluar ishte futbollisti më i mirë në Superligën e Kosovës dhe po ashtu golashënuesi më i mirë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat