Pensinohet nga kombëtarja e Kroacisë, Ivan Rakitic

Futboll

Pensinohet nga kombëtarja e Kroacisë, Ivan Rakitic

Më: 21 shtator 2020 Në ora: 18:39
Ivan Rakitic

Kombëtarja e Kroacisë ka lajmëruar që mesfushori i Sevillas, Ivan Rakitic nuk do të jetë më pjesë e tyre.

Rakitic ka vendosur të pensinohet nga kombëtarja kroate.

Ai u paraqit 106 herë për kombëtaren e Kroacisë dhe arriti të shënoj 15 gola.

Rakitic është ndër futbollistët më të mirë në histori të kombëtares së Kroacisë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat