City pret Bournemouthin në kuadër të Kupës, formacionet zyrtare

Futboll

City pret Bournemouthin në kuadër të Kupës, formacionet zyrtare

Më: 24 shtator 2020 Në ora: 20:00
Foto Ilustrim

Manchester City do të luaj me Bournemouthin në kuadër të EFL Cup.

City kërkon të kalojë këtë raund dhe shihet si favorit absolut përballë skuadrës nga Champinshipi.

Pep Guardiola i ka dhënë hapësira disa lojtarëve më të ri për këtë duel, pasi shihet si i lehtë në letër.

Në anën tjetër mysafirët shpresojnë në një mrekulli edhe pse një gjë e tillë duket tejet e vështirë.

Dy skuadrat janë përballur 12 herë mes vete, ku 11 fitore ka City teksa vetëm një takim është mbyllur pa fitues.

Formacionet zyrtare:

Manchester City: Steffen, Walker, Garcia, Harwood-Bellis, Rodrigo, Doyle, Foden, Bernabe, Torres, Mahrez, Delap.

Bournemouth: Travers, Ofoborh, Simpson, Kelly, Smith, L.Cook, Gosling, Billing, Rico, Brooks, Surridge.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat