Shqiptari, ja çfarë më tha Mourinho në fundin e ndeshjes

Futboll

Shqiptari, ja çfarë më tha Mourinho në fundin e ndeshjes

Më: 24 shtator 2020 Në ora: 22:34
Shqiptari, ja çfarë më tha Mourinho në fundin e ndeshjes

24 shtatori i vitit 2020 do të jetë një moment i paharrueshëm për trajnerin Ernest Gjoka. Trajneri  kryeqytetas kishte si kundërshtar një nga trajnerët më të mirë në botë, Jose Mourinho, në përballjen e sotme mes Shkëndijës nga Tetova dhe Totenhemit. Në prononcimin për “Supersport”, pas kësaj përballje historike Gjoka u shpreh:

“Jose Mourinho më tha në fundin e ndeshjes që ishte sfidë shumë e bukur dhe bravo skuadrës”, zbuloi trajneri Ernest Gjoka.

“Fitova atë që doja, në fundin e ndeshjes. Të kesh kundërshtar Mourinhon, është si një sakrificë për të gjithë ato sakrificat që një trajner bën gjatë karrierës së tij”, tha ndër të tjera trajneri shqiptar.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat