Portieri më i shtrenjtë në botë largohet nga Chelsea

Futboll

Portieri më i shtrenjtë në botë largohet nga Chelsea

Më: 25 shtator 2020 Në ora: 08:18
Kepa

Kepa Arrizabalaga sipas gjitha gjasash do të largohet nga Chelsea.

Prurja e re e Chelsea, Edouard Mendy, pritet të jetë zgjedhja e parë e trajnerit Frank Lampard.

The Sun raporton se Kepa Arrizabalaga do të largohet nga Chelsea, për t’u huazuar te ndonjë skuadër tjetër.

Frank Lampard ka qenë i pakënaqur me paraqitjet e tij, dhe ka insistuar në transferimin e Mendy nga Rennes.

Kepa Arrizabalaga është portieri më i shtrenjtë në botë, dhe në vitin 2018, nga Athletico Bilbao u transferua te Chelsea.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat