Arsenal përgatit goditjen e bujshme, vihet në lëvizje për yllin e rivalëve

Futboll

Arsenal përgatit goditjen e bujshme, vihet në lëvizje për yllin e rivalëve

Më: 25 shtator 2020 Në ora: 08:26
Foto ilustrim

Sipas Sky Sports, Arsenal do të provojë të marrë Jorginho nga Chelsea.

Trajneri i Arsenal-it, Mikel Arteta, ka qenë pjesë e ndërtimit të Manchester City-t të Pep Guardiola-s kur ata donin të merrnin italianin nga Napoli në 2018-ën.

Jorginho zgjodhi të transferohej te Chelsea i Maurizio Sarri-t dhe vazhdon të jetë një opsion në mesfushën e Frank Lampard.

28-vjeçari ka luajtur titulluar në të dy ndeshjet e para të këtij sezoni të premier League, por duhet të luftojë për një vend në formacion me N’Golo Kante, Mateo Kovacic dhe Billy Gilmour.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat