Talenti nga Kosova transferohet te Torino

Futboll

Talenti nga Kosova transferohet te Torino

Më: 25 shtator 2020 Në ora: 10:05
Altin Kryeziu

Mesfushori i talentuar nga Kosova, Altin Kryeziu, i është bashkuar skuadrës së Serie A, Torino.

Torino, përmes një njoftimi në faqen zyrtare të klubit, ka konfirmuar transferimin e Kryeziut.

18 vjeçari Kryeziu, te Torino transferohet nga Spal.

Te Torino, Kryeziu do të gjejë dy futbollistë nga Kosova, kapitenin Samir Ujkani dhe Mërgim Vojvodën.

Vlen të ceket se pjesë e Serie A janë edhe Amir Rrahmani dhe Vedat Muriqi.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat