Kjo do të jetë oferta finale e Man Utd për Sanchon

Futboll

Kjo do të jetë oferta finale e Man Utd për Sanchon

Më: 25 shtator 2020 Në ora: 10:19
Jadon Sanchon

Manchester United do të bëjë një ofertë të parë dhe të fundit për Jadon Sanchon, me shpresën për ta rikthyer në Premierligë talentin anglez.

‘Djajtë e Kuq’ janë të gatshëm të ofrojnë deri në 75 milionë funte dhe 15 milionë euro shtesë, për të joshur synimin e tyre kryesore.

Ed Woodward do të bëjë këtë lëvizje, për t’i bërë të qartë Dortmundit, se kjo është një ofertë merre ose leje.

Afati i transferimeve mbetet i hapur deri më 5 tetor, dhe drejtuesit e Manchester United besojnë se nënshkrimin e Sanchos, raportojnë mediet në Angli, përcjell lajmi.net.

Dortmund vazhdojnë të kërkojnë 108 milionë funte për Sanchon, dhe ky çmim i vendosur, ka zvarritur këtë sagë në këta tre muaj të verës.

Jadon Sancho te Borussia Dortmund në vitin 2017, nga Manchester City.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat