Bale flet për largimin e tij nga Real Madrid

Futboll

Bale flet për largimin e tij nga Real Madrid

Më: 25 shtator 2020 Në ora: 14:47
Bale flet për largimin e tij nga Real Madrid

Gareth Bale, tashmë lojtar i Tottenham, ka folur për Sky Sports lidhur epokën te Real Madridi.

A është penduar pas gjithë atyre që kanë bërë e ndodhur në Madrid, për shkak edhe të cilave e quanin “jo profesionist”, epo jo, ai ka vazhduar jetën.

 “Ndonjë pendim në Real Madrid? Jo nuk pendohem për asgjë, jo – vetëm kam tentuar të luaj futboll, është e gjitha çfarë mund të bëj dhe gjërat tjera që janë thënë, janë jashtë kontrollit tim”, u shpreh ai.

“Jam rritur në Madrid, shumë njerëz për vërshëllenin në stadium dhe kam mësuar që mos t’i marrë gjërat seriozisht, ky është futbolli”.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat