Koronavirus te kombëtarja e njohur

Futboll

Koronavirus te kombëtarja e njohur

Më: 27 shtator 2020 Në ora: 16:40
Koronavirus te kombëtarja e njohur

Trajneri i Polonisë Jerzi Brzezçek është infektuar me COVID-19. Lajmi u dha nga Federata Polake e Futbollit mbrëmjen e djeshme.

Sipas njoftimit, 49-vjeçari ka shfaqur ethe. dhe është futur në izolim. Ai do  të testohet çdo dy ditë për gjendjen shëndetësore.

“Trajneri ka ethe, por nuk ka shfaqur simptoma të tjera të infeksioni. Jerzi Brzeçek do të testohet çdo dy ditë dhe nëse rezultati del negative, ai do të mund të kthehet në punë.

Të mërkurën stafi teknik do të testohet për COVID-19”, deklaroi zëdhënsi i Federatës Polake të Futbollit Jakub Kviatkovski.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat