Renova zhgënjen! Ja si duket tabela në Maqedoni me katër skuadra shqiptare 

Futboll

Renova zhgënjen! Ja si duket tabela në Maqedoni me katër skuadra shqiptare 

Nga: K.Goca Më: 27 shtator 2020 Në ora: 17:55
Renova zhgënjen! Ja si duket tabela në Maqedoni me katër skuadra shqiptare 

Skuadra shqiptare Renova nga Xhepçishti i Tetovës zhgënjeu në vatër të vet, duke pësuar humbje me rezultat 3:1 nga Makedonija GP, në takimin e javës së shtatë të Kampionatit të Maqedonisë së Veriut. 

Futbollistët e Renovës nuk e kishin ditën e tyre, ndërsa mysafirët importuan tre pikë. Ndeshja u zhvillua në stadiumin në Tetovë. Për Renovën ka shënuar Gavazaj (90’) dhe për mysafirët Petrov (11’), Emini (41’-nga penalltia), Vosha (90+4’).

Kampionati i Maqedonisë së Veriut 
Pelisteri–Shkëndija    1:3
Akademija Pandev-Sileksi 1:0
Struga Trim&Lum-Shkupi 2:0
Vardari–Bellasica 3:1
Renova-Makedonija GP 1:3.
Pelisteri - Shkëndija 1:3 

Tabela
1. Shkëndija    7    5    2    0    14:5    17
2. Shkupi    7    4    1    2    12:9    13
3. Makedonija GP    7    4    1    2    10:8    13
4. Boreci    7    3    3    1    7:4    12
5. Struga Trim & Lum    7    3    2    2    6:4    11
6. Sileksi    7    3    1    3    16:8    10    
7. Rabotniçki    7    2    4    1    6:4    10
8. Vardari    7    3    1    3    7:9    10
9. Pelisteri    7    2    3    2    6:6    9
10. Akademija Pandev    7    2    0    5    3:8    6
11. Renova    7    1    2    4    8:12    5
12. Bellasica    7    0    0    7    2:20    0

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat