​Përfundon pjesa e parë në Olimpico

Futboll

​Përfundon pjesa e parë në Olimpico

Më: 27 shtator 2020 Në ora: 21:39
Ilustrim

Roma dhe Juventus janë duke zhvilluar një ndeshje plot kthesa në Olimpico, në kuadër të xhiros së dytë në Serie A.

Derisa Roma erdhi në epërsi me golin e Verteout në minutën 31 nga penalltia, ishin mysafirët ata që barazuan përmes Ronaldo, po ashtu nga penalltia, një minutën para përfundimit të pjesës së parë.

Roma u rikthye shumë shpejt në lojë dhe vetëm një minutë pas golit të barazimit, arriti të shënojë golin për epërsinë e dytë prej 2:1 përmes Verteout.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat