Mbyllet derbi në Serie A: Roma lëshoi nga duart triumfin ndaj Juventusit

Futboll

Mbyllet derbi në Serie A: Roma lëshoi nga duart triumfin ndaj Juventusit

Më: 27 shtator 2020 Në ora: 22:49
Ilustrim

Roma dhe Juventusi i kanë ndarë pikët në kuadër të javës së dytë në Serie A, pasi ndeshja përfundoi 2-2.

Giallorossët e filluan mjaftë mirë takimin, duke kaluar në epërsi me anë të Jordan Veretout që shënoi nga penalltia në minutën e 31-të.

Por, Zonja e Vjetër nuk e lejoi edhe shumë gjatë Romën t’i gëzohej epërsisë, duke i barazuar shifrat në 1-1 me anë të Cristiano Ronaldos që po ashtu shënoi nga penalltia.

Para se të përfundonte pjesa e parë, lojtarët e Paulo Fonsecas arritën të rikthenin epërsinë në 2-1, me Veretout (45+1’) që ishte golashënues përsëri.

Në të dytën, Juventusi e filloi edhe më keq, duke mbetur me një lojtar më pak një fushë.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat