​Barcelona nis furishëm La Ligën, demolon Villarrealin

Futboll

​Barcelona nis furishëm La Ligën, demolon Villarrealin

Më: 27 shtator 2020 Në ora: 22:55
Foto

Futbollistët e Barcelonës kanë shënuar fitore të thellë sonte si vendës.

Ata në stadiumin Nou Camp ishin dukshëm më të mirë se Villarreal duke shënuar fitore me rezultat 4:0.

Golat për katalanasit i shënuan Fati në minutat 15 e 19, Messi 35 nga penalltia dhe Torres autogol në minutën 45.

Kjo ishte ndeshja e parë e Barcelonës në edicionin e ri të garave në La Liga, ku deri më tash janë zhvilluar tri xhiro dhe në tabelë prin Real Betis dhe Granada me nga gjashtë pikë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat