Messi lojtari i katërt në histori të La Ligas që shënon gola në 17 edicione rresht

Futboll

Messi lojtari i katërt në histori të La Ligas që shënon gola në 17 edicione rresht

Më: 28 shtator 2020 Në ora: 00:28
Messi

Ylli i Barcelonës, Lionel Messi, është bërë vetëm lojtari i katërt në histori të La Ligas që ka shënuar gola në 17 edicione rresht në këtë kampionat.

Messi realizoi një gol nga penalltia sonte në fitoren 4:0 të Barcelonës ndaj Villarrealit.

Kishte shënuar gola në 19 edicione rresht në La Liga më herët Agustin Gainza, ndërsa në 17 edicione kanë shënuar Carlos Alonso dhe Sergio Ramos.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat