Shqetësime për lëndimin e mundshëm të Neymar

Futboll

Shqetësime për lëndimin e mundshëm të Neymar

Më: 28 shtator 2020 Në ora: 15:09
Foto Ilustrim

Trajneri i Paris Saint-Germainit, Thomas Tuchel, ka thënë se duhet të bisedojë me mjekët lidhur me lëndimin e fundit të Neymarit.

Kampioni regjistroi fitoren e tretë radhazi në Ligue 1 duke fituar ndaj Reims (2-0) të dielën me dy golat e Mauro Icardit, i cili në të dyja rastet u asistua nga Kylian Mbappe.

Braziliani luajti në gjithë ndeshjen në Stade Auguste-Delaune, mirëpo ka pësuar një lëndim në muskujt e pasmë të poshtëm të këmbës.

I pyetur lidhur me mundësinë e lëndimit dhe mungesës afatgjate të Neymarit, Tuchel ka thënë: “Mu duk si goditje, por ndoshta edhe nuk ishte. Nuk e di akoma. Më duhet të flas me mjekët”.

PSG do të kthehet në aksion të premten në Parc des Princes, ku e pret skuadrën e Angers. 

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat