Boateng zyrtarisht te klubi i Berlusconit dhe Gallianit

Futboll

Boateng zyrtarisht te klubi i Berlusconit dhe Gallianit

Më: 28 shtator 2020 Në ora: 18:43
Galliani dhe Boateng

Pas ekzaminimeve mjekësore, vjen zyrtarizimi.

Kevin Prince Boateng është një lojtar i ri i Monza-s. Ardhja përfundimtare në klubin e Berlusconit dhe Gallianit të sulmuesit është zyrtare. Këtu është njoftimi për shtyp.

A.C Monza njofton se ka transferuar përfundimisht Kevin-Prince Boateng nga Fiorentina, i cili ka nënshkruar një kontratë deri më 30/6/2021, me mundësinë e rinovimit për vitin e dytë, në varësi të disa kushteve.

Boateng ka qenë gjithmonë lojtar i pëlqyer nga dyshja e famshme që drejtoj Milanin për më shumë se 30 vite, duke e kthyer në njërin prej klubeve më të suksesshme evropiane, Berlusconi-Galliani, andaj edhe vet lojtari nuk ka huazuar fare t’i bashkohet këtij projekti ambicioz, pasi Monza pritet të inkuadrohet në Serie A. 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat