Luis Alberto merr vendimin e madh

Futboll

Luis Alberto merr vendimin e madh

Më: 29 shtator 2020 Në ora: 00:36
Luis Alberto

Derisa Lazio po vazhdon të përforcohet me lojtarë cilësor, vjen edhe një lajm tjetër i mirë.

Deri tash klubi kryeqytetas ka arritur që me punën e madhe që po ë ben shqiptari Igli Tare  me katër nënshkrimeve të përfunduara (Fares, Hoedt, Muriqi dhe Andreas Pereira), Lazio mbyll një nga yjet e ekipit të Simone Inzaghi.

Fjala është për  rinovimin  zyrtar deri në qershor 2025 nga mesfushori spanjoll Luis Alberto.

Ai ka qenë njëri ndër lojtarët kyq të skuadrës italiane, dhe si i tillë nuk ka mundur të jetë ndryshem sepse bëhet fjalë për një super asistues.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat