Messi po e ndihmon Fatin siç e ndihmoi atë Ronaldinho

Futboll

Messi po e ndihmon Fatin siç e ndihmoi atë Ronaldinho

Më: 29 shtator 2020 Në ora: 00:50
Ansu Fati dhe Lionel Messi

Ansu Fati, është emri më i përfolur në Spanjë dhe në gjithë botë.

Talenti 17-vjeçar po i mahnitë të gjithë me paraqitjet e tij dhe që tani, shihet si pasardhësi i Lionel Messit.

Fati shkëlqeu me dy gola në ndeshjen e parë në la Liga, ku Barca fitoi 4-0 kundër Villarrealit.

Ai tregoi se edhe pse i ri në moshë, është gati për gjëra të mëdha këtë edicion dhe kur një lojtar si Messi ka në krah, çdo gjë është e lehtë për të, ashtu siç ishte e lehtë për Leon kur kishte në krah Ronaldinhon dhe e ndihmoi në ditët e para të argjentinasit në Barcelonë.

Në fakt, Messi tashmë ka nisur ta përgatisë 17-vjeçarin për të ardhmen.

“Të luash me Messin është ëndërr të cilën e kam pasur si fëmijë dhe tani po e jetoj”, tha Fati pas ndeshjes me Villarrealin.

“Ai më jep mua shumë këshilla; më ndihmon shumë në fushë dhe në stërvitje, por edhe jashtë saj dhe kjo më bën shumë të lumtur”, shtoi Fati. 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat