Pirlo: Dybala ishte i mërzitur pasi nuk luajti ndaj Crotones

Futboll

Pirlo: Dybala ishte i mërzitur pasi nuk luajti ndaj Crotones

Më: 19 tetor 2020 Në ora: 22:28
Paulo Dybala

Andrea Pirlo e pranoi që Paulo Dybala ishte i mërzitur pasi qëndroi në stol për 90 minuta kundër Crotones.

Megjithatë, Andrea Pirlo siguron se lojtari herët apo vonë do të luajë.

“Unë fola me të dje”, zbuloi Pirlo.

“Unë flas me të ashtu siç flas me të gjithë të tjerët. Ai ishte i mërzitur – sepse nuk luajti të shtunën. Ai mund të luante në Crotone, por ne mbetëm në dhjetë lojtarë dhe nuk ishte e mundur pastaj.”

“Tani ai është në dispozicion, herët a vonë do të luajë. Ai ende nuk ka luajtur asnjë minutë të vetëm, ne do të shohim se çfarë të bëjmë”, përfundoi ai.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat