Koronavirusi edhe në Premierligë, mësohet për një rast pozitiv

Futboll

Koronavirusi edhe në Premierligë, mësohet për një rast pozitiv

Më: 19 tetor 2020 Në ora: 23:27
Foto ilustrim

Mësohet për një rast me koronavirus në Premierligë.

Burnley do të ketë një mungesë për ndeshjen ndaj West Bromwich Albion.

Faqja zyrtare e Burnley ka njoftuar se Phil Bradsley ka rezultuar pozitiv me Covid-19.

Lojtari ka shkuar në vet-izolim dhe kësisoj i mungon skuadrës së Burnley për ndeshjen ndaj ËBA.

Burnley luan ndaj ËBA në udhëtim, sonte me fillim nga ora 18:30.

Covid-19 po vazhdon të rrezikojë futbollistët dhe me një shpërthim më të madh mund të suspendojë përsëri ndeshjet.

Serie A vazhdon të jetë nga ligat më të rrezikuara në futbollin evropian.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat