Carragher: Liverpool duhet të transferojë Upamecanon pas lëndimit të Van Dijk

Futboll

Carragher: Liverpool duhet të transferojë Upamecanon pas lëndimit të Van Dijk

Më: 20 tetor 2020 Në ora: 00:08
Dayot Upamecano

Liverpool duhet të transferojë mbrojtësin e RB Leipzig, Dayot Upamecano në janar për të mbuluar Virgil van Dijk – pasi ai është i dëmtuar, thotë Jamie Carragher.

“Transferimi tjetër i madh i Liverpool duhet të ishte një qendërmbrojtës – gjithsesi dhe unë jam duke folur verën e ardhshme,” tha ish mbrojtësi i Anglisë në Sky Sports.

“Dejan Lovren shkoi dhe ata nuk e zëvendësuan atë, kështu që ata kanë vetëm tre mbrojtës qendre dhe njëri prej tyre, Joel Matip, është gjithmonë i dëmtuar. Tani ka pikëpyetje për Joe Gomez”.

“Është një djalë i ri për të cilin të gjithë flisnin në Leipzig, Dayot Upamecano, flitet për të. Pavarësisht nëse ai ka profilin e Van Dijk, unë mendoj se ai është mjaft i mirë. Paguani para shtesë dhe transferoni atë më 1 janar”, përfundoi Carragher.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat