Odegaard do të jetë jashtë fushave

Futboll

Odegaard do të jetë jashtë fushave

Më: 20 tetor 2020 Në ora: 11:40
Odegaard do të jetë jashtë fushave

Mesfushori i Real Madrid, Martin Odegaard do të jetë jashtë fushave për një muaj për shkak të dëmtimit, raporton gazeta “AS”.

Lojtari 21-vjeçar i kombëtares norvegjeze pësoi një dëmtim të muskujve në fund të javës së kaluar dhe humbi ndeshjen me Cadiz, përcjell lajmi.net. 

Odegaard u kthye në Real Madrid këtë verë dhe parashihej të luante një rol të rëndësishëm në ekipin e Zidane.

Këtë sezon, norvegjezi bëri tre paraqitje për Real Madrid, dhe tani ai do të mungojë në fushat e blerta për saktësisht një muaj.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat