Formacionet zyrtare: Juve në kërkim të pikëve të plota ndaj Veronas

Futboll

Formacionet zyrtare: Juve në kërkim të pikëve të plota ndaj Veronas

Më: 25 tetor 2020 Në ora: 19:57
Ilustrim

Juventusi është nikoqir i Hellas Veronas në ndeshjen e xhiros së pestë në kampionatin italian, Serie A.

Zonja e Vjetër ka regjistruar dy fitore dhe dy barazime në katër xhirot e para, ashtu që numëron tetë pikë në tabelë.

Verona ka një pikë më pak se kampioni, ndërsa ka arritur dy fitore, një barazim dhe një humbje.

Trajnerët Andrea Pirlo dhe Ivan Juric i kanë gati formacionet me të cilat do ta nisin takimin.

Formacioni startues i Juventusit: Szczesny; Danilo, Bonucci, Demiral; Cuadrado, Arthur, Rabiot, Bernardeschi; Ramsey; Dybala, Morata.

Image

Formacioni startues i Hellas Veronas: Silvestri; Lovato, Ceccherini, Empereur; Faraoni, Vieira, Tameze, Lazovic; Colley, Zaccagni; Kalinic.

Image
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat