‘Bombë’ nga Italia: Icardi kthehet në Serie A

Futboll

‘Bombë’ nga Italia: Icardi kthehet në Serie A

Më: 25 tetor 2020 Në ora: 21:11
Icardi

Mediet italiane pretendojnë se Mauro Icardi ka të ngjarë të kthehet në Serie A në janar.

Trajneri i PSG, Tuchel nuk po i jep një mundësi Icardit këtë sezon, kështu që sulmuesi argjentinas është i gatshëm të ndryshojë klimën. 

Interesin më të fortë për momentin e tregon Milani, i cili e sheh Icardin si një pasardhës ideal të Ibrahimovic dhe dikush që do të jetë sulmuesi kryesor në vitet e ardhshme. 

Maldini tashmë ka kontaktuar mikun e tij Leonardo dhe negociatat për transferimin e Icardit filluan në janar.

Argjentinasi mund të mbërrijë në “San Siro” si huazim për 10 milionë euro plus 40 milionë në vitin e ardhshëm.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat